top of page

FAQ

 • Ile na makijażu permanentnym mogę zarobić w rok?
  Musimy tutaj wziąć pod uwagę liczbę wykonywanych zabiegów w ciągu tygodnia i cenę, jaką zabiegu. Dla przykładu: W pierwszym roku działalności niech to będzie 1 makijaż permanentny tygodniowo w cenie 700 zł. 52 x 700 zł = 36 400 zł W drugim roku działalności podnosimy cenę do 900 zł i wykonujemy dwa makijaże permanentne na tydzień. 104 x 900 zł = 93 600 zł W trzecim roku działalności Twoje umiejętności pozwalają Ci ustalić cenę na poziomie 1 200 zł i wykonujesz 3 zabiegi na tydzień. 156 x 1 200 zł = 187 200 zł Dwa lub trzy wykonane zabiegi w ciągu tygodnia to niewiele. Sama wykonuje nawet 3 nowe makijaże permanentne w ciągu jednego dnia. Wszystko w Twoich rękach. Moje kursantki osiągają takie wyniki.
 • Ile kosztuje urządzenie do makijażu permanentnego?
  Godne uwagi urządzenia, które pozwolą sprawnie pigmentować zaczynają się od 2 000 zł. Pamiętaj, że przy kupnie wszelkich potrzebnych rzeczy możesz liczyć na moją pomoc.
 • Ile pieniędzy muszę włożyć, żeby zacząć pracować?
  Jeśli masz swój salon i wykonujesz inne usługi, to potrzebujesz tylko urządzenia i tzw. wyprawki - czyli około 4 500 zł. Jeżeli to Twoja pierwsza styczność z branżą beauty, to nic się nie martw. Nie musisz od razu kupować/wynajmować salonu. Możesz podnająć u kogoś pomieszczenie, niektóre większe salony oferują wynajem gabinetów na godziny. Jak widać rozwiązań, jest naprawdę wiele, a koszty są niewiele większe niż jakbyś już świadczyła usługi w branży beauty.
 • Czy istnieje możliwość szkolenia indywidualnego?
  Jest taka możliwość, koszt szkolenia wynosi wtedy 200% podstawowej kwoty. Na początku drogi linergisty warto szkolić się w większych grupach. Dlaczego? Ponieważ jest więcej przypadków do omówienia i zadanych czytać, a na tym korzysta każdy kursant. Doszkolenie indywidualne to koszt 4 000 zł za jeden dzień, a w przypadku dwóch modelek 5 000 zł.
 • Czy muszę mieć kierunkowe wykształcenie?
  Nie potrzebujesz kierunkowego wykształcenia. Wystarczy nieco dyscypliny, otwartość na rady i chęć rozwoju, a sprawnie opanujesz podstawy makijażu permanentnego, w tym: dobrą technikę pracy; wiedzę teoretyczną; podstawy marketingu i wiele więcej.
 • Skąd mam wiedzieć jakie urządzenie kupić?
  Trener służy pomocą w wyborze urządzenia. Wszystkie najpopularniejsze urządzenia są dostępne do wypróbowania podczas szkolenia. Dodatkowo współpracuję ze sklepem z akcesoriami do makijażu permanentnego, więc droga jest znacznie krótsza.
 • Skąd mam wiedzieć jakie akcesoria będą mi niezbędne do pracy?
  Podczas szkolenia otrzymasz listę niezbędnych urządzeń i akcesoriów tzw. wyprawkę.
 • Jakie umiejętności są przydatne w zawodzie linergisty?
  Dużo łatwiej jest osobom, które: są lub były związane z branżą beauty; mają zdolności plastyczne; świetnie radzą sobie z manualnym zadaniami. Jednak to wcale nie zamyka drogi innym osobom! Połowa moich kursantów w czasie odbywania szkolenia nie była związana z branżą beauty. Kursanci przebranżowili się między innymi z pracy w administracji, gastronomi, branży budowlanej. Przygodę z PMU może zacząć każdy!
 • W jakim wieku najlepiej zaczynać przygodę z makijażem permanentnym?
  Im szybciej, tym lepiej! Jednak wiadomo, że każdy przypadek jest indywidualny. Górna granica to wg mnie około 45. Dlatego, że jest to praca wymagająca zdrowia fizycznego i znajomości aktualnych trendów w branży beauty.
 • Od jakiego szkolenia zacząć przygodę z makijażem permanentnym?
  Najlepszym wyborem jest szkolenie Ombre Brows Basic! To właśnie makijaż permanentny brwi jest najczęściej wykonywanym zabiegiem pigmentacji. Szkolenie kompleksowo wprowadzi Cię w świat makijażu permanentnego.
 • Czy warto zainwestować w szkolenie Ombre Brows Basic?
  Na pierwszy rzut oka może wydawać się dość drogie. W końcu szkolenie Ombre Brows Basic z dopigmentowaniami to koszt 9 000 zł netto. Jednak zabiegi makijażu permanentnego nie należą do tanich (moja cena za brwi to 1500 zł + 300 zł dopigmentowanie). Ty nie będziesz mogła na początku swojej drogi ustalić tak wysokiej ceny, ale standardowa może się plasować w okolicy 600 zł (500 zł + 100 zł dopigmentowanie). Wykonując szybkie obliczenia, dochodzimy do liczby 15 zabiegów, które musisz wykonać, żeby szkolenie się zwróciło. To naprawdę niewiele…
 • Co, jeśli zrobię brzydkie brwi na szkoleniu?
  Nic takiego się nie stanie, trener zawsze czuwa swoim bacznym okiem i podpowiada/poprawia wszystkie niedociągnięcia. Można nazwać to pracą zespołową, bo zarówno kursantce, trenerowi i modelce bardzo zależy, żeby brwi były jak najpiękniejsze.
 • Co w sytuacji, gdy nie jestem pewna swoich umiejętności po szkoleniu podstawowym i boję się pigmentować?
  Codzienny sumienny trening na skórkach pozwoli wyćwiczyć perfekcyjną technikę. Następnie po 6 tygodniach widzimy się na dopigmentowaniach i skorygujemy ewentualne złe nawyk. W trakcie dopigmentowań wykonasz 2-3 modelki pod okiem trenera.
 • Czy mogę trenować technikę pracy w domu?
  Tak, na początku nawet ołówkiem, póki nie będziesz mieć urządzenia. Następnie urządzeniem na sztucznych skórkach.
 • Gdzie odbywają się szkolenia?
  Wszystkie szkolenia odbywają się w salonie Aura Poznań, który znajduje się przy ul. Mickiewicza 10/1 w Poznaniu. Centrum szkoleniowe oddalone jest od ścisłego centrum o zaledwie 10 minut. Dlatego dojazd jest wygodny i bezproblemowy.
 • Ile osób liczą grupy szkoleniowe?
  O tym decyduje rodzaj szkolenia. W przypadku szkoleń “Basic” są to 2-3 osoby. Natomiast doszkolenie indywidualne realizowane jest 1 na 1.
 • O której godzinie rozpoczyna się szkolenie?
  Wszystkie dni szkoleniowe zaczynają się o godzinie 9:00. Na szczęście centrum szkoleniowe znajduje się 10 minut od centrum Poznania. Dlatego jest świetnie skomunikowane.
 • Ile modelek bierze udział szkoleniu?
  To zależy od szkolenia. Ombre Brows Basic (brwi) - 1 odświeżenie, 2 nowe zabiegi oraz 2-3 dopigmentowania (jeśli wybierzesz szkolenie 4-dniowe). Classical Lips Basic (usta) - 1 odświeżenie, 2 nowe zabiegi oraz 2-3 dopigmentowania (jeśli wybierzesz szkolenie 4-dniowe). Classical Lips (usta) - 2 modelki dla kursantki i jedna pokazowa dla trenera. Doszkolenie - 1 modelka, koszt kolejnej to 1000 zł.
 • Jak długo trwa dzień szkoleniowy?
  Według harmonogramu od 9:00 do 17:00/18:00. Niekiedy zdarza się, że grupa zostaje dłużej. Dlatego, że dla mnie najważniejsze jest to, aby kursant przyswoił niezbędne informacje.
 • Jak mogę zapisać się na szkolenie?
  A które rozwiązanie jest dla Ciebie najwygodniejsze? telefonicznie 501 204 569; mailowo na adres: salon@klaudiazygulapmu.pl; poprzez wiadomość na Instagramie lub Facebooku; wypełniając formularza na stronie. Po zapisie należy wpłacić 1 000 zł zadatku, który będzie odliczony od ceny szkolenia.
 • Jak mogę zapłacić za szkolenie?
  Rozwiązań jest wiele, w końcu najbardziej zależy nam na Twojej wygodzie: płatność gotówką lub przelewem; dofinansowanie z WARP; raty 0%, które oferujemy naszym kursantom; wygodne Mediraty.
 • Czy mogę anulować rezerwację na szkolenie?
  Tak, ale zadatek przepada. W wyjątkowych sytuacjach z minimum miesięcznym wyprzedzeniem pozwalamy raz zmienić termin.
 • Czy na szkolenia można wziąć dofinansowanie?
  Oczywiście, że tak! Aby zdobyć dofinansowanie, trzeba skorzystać z WARP - Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie https://warp.org.pl/dotacje/.
 • Co muszę ze sobą zabrać na szkolenie?
  Niewiele, przede wszystkim dobry humor, otwartość i chęć nauki. Natomiast z pozostałych rzeczy: wygodny czarny strój i płaskie buty (najlepiej sportowe). Pamiętaj, że paznokcie powinny być krótkie, włosy spięte, a w przypadku wady wzroku weź okulary lub soczewki.
 • Czy po szkoleniu jest dostęp do materiałów?
  Jest dostęp do materiałów, ponieważ wiedzę trzeba utrwalać. Każda kursantka otrzymuje skrypt szkoleniowy, a w dodatku może liczyć na opiekę poszkoleniową. Kursantki zawsze mogą liczyć na moją pomoc.
 • Czy muszę mieć swoje urządzenie na szkoleniu?
  Nie trzeba mieć swojego urządzenia. Na miejscu istnieje możliwość wypróbowania/zakupu wszystkich popularnych urządzeń do makijażu permanentnego. W dodatku przy kupnie pierwszego urządzenia możesz liczyć na moje doświadczenie.
 • Kiedy będę mogła zacząć pracować po szkoleniu basic?
  Najlepiej zacząć pracę na modelkach jak najszybciej po zakończeniu szkolenia! Wtedy podczas dopigmentowań będziesz miała materiał do omówienia z trenerem, który pomoże Ci rozwiać wątpliwości. Kiedy najpóźniej trzeba zacząć? Od razu po dopigmentowaniach (czas między szkoleniem basic a dopigmentowaniem przeznaczasz na intensywną pracę na skórkach)!
 • Czy jedno szkolenie mi wystarczy?
  Wiedza i umiejętności, jakie nabędziesz podczas szkoleń Basic, są wystarczające, aby zacząć pracować z klientkami. Jako kolejny krok rekomenduje odbycie szkolenia z usuwania makijażu permanentnego. W końcu im większa popularność, tym więcej niechcianych makijaży. Klientki często przychodzą z takim problemem do salonu. Dalej można odbyć szkolenie z pigmentacji kolejnej okolicy. Jeśli byłaś na szkoleniu z brwi, to teraz kolej na usta. Jedno szkolenie wystarczy, ale nie zapominaj o tym, że cały czas trzeba się doszkalać i rozwijać! Środowisko linergistów rozwija się dynamicznie, więc trzeba szukać wiedzy zarówno na szkoleniach, jak i na grupach tematycznych, webinarach, warsztatach, szkoleniach online, czy to poprzez dyskusje z osobami z tej samej branży.
 • Ile czasu zajmuje zabieg?
  Na pierwsze klientki musisz liczyć trochę więcej czasu - około 4 godzin. Wraz z nabraną wprawą i doświadczeniem pigmentacja powinna zajmować 2-3 godziny.
 • Czym jest makijaż permanentny?
  Jest to pigment wprowadzony pod skórę w podobny sposób jak podczas tatuowania. Pigment rozłożony jest bardziej transparentnie. Imituje bardzo delikatny makijaż dzienny oraz jest w stanie zniwelować niektóre mankamenty Twojego wyglądu takie jak: przebarwienia i zaniki czerwieni wargowej braki w owłosieniu na brwiach nadanie odpowiedniego kształtu brwiom optyczne zagęszczenie naturalnej linii rzęs
 • Czy muszę zgolić swoje brwi przed zabiegiem?
  Absolutnie nie. Podczas zabiegu depilujemy tylko te, które wychodzą poza nadany kształt. Czasami podczas gojenia martwe włoski, które normalnie wypadają z brwi niezauważalnie, przyklejają się do strupka i będą w nich widoczne. Makijaż permanentny nie wpływa negatywnie na kondycje włosków na brwiach, a czasami nawet działa jak mikropunktura i stymuluje do wzrostu nowe.
 • Czy moje brwi muszą być czarne?
  Nie. Brwi świeżo po zabiegu będą wyraźniejsze, grubsze, ale nadal dość naturalne, dzięki temu, że wykonujemy lekkie i transparentne pigmentacje. Nigdy nie używamy czarnego pigmentu, a także stronimy od najciemniejszych odcieni brązów (tylko w uzasadnionych przypadkach, kiedy uroda klientki tego wymaga). Po wygojeniu efekt będzie bardzo naturalny.
 • Czy mogę osiągnąć taki efekt, jaki rysuje sobie ciemną/czarną kredką lub innym kosmetykiem do brwi? Czy brwi mogą być intensywne, mocno wyrysowane, jeśli tak się dobrze czuję?
  Niestety nie. Bazując na naszym doświadczeniu – nie wykonujemy bardzo mocnych, ciemnych i nasyconych pigmentacji. Mocno skoncentrowany pigment wygląda w skórze bardzo chłodno – szaro, grafitowo. Ciężko jest również odświeżyć taką pigmentację i często trzeba używać lasera, aby ściągnąć nadmiar pigmentu.
 • Czy zawsze można osiągnąć efekt, jakiego klient oczekuje?
  Niestety nie. Linergistka przy każdym zabiegu daje z siebie wszystko, ale efekt zależy od mnóstwa czynników – głównie skóry klientki oraz posiadanych włosków (w przypadku brwi). Jeśli pigmentowana okolica jest pokryta wieloma bliznami np. w przypadku ust blizn po opryszczkach, sugerujemy używać jaśniejszych odcieni, aby uniknąć po wygojeniu rzucania się blizn w oczy.
 • Czy usta muszą być czerwone?
  Usta niezależnie od tego, jaki odcień pigmentu wybierzemy – często bezpośrednio po zabiegu są czerwone. Wynika to z tego, że czerwień wargowa jest mocno ukrwiona, a my podczas pigmentowania drażnimy ją igłą. Kolor po wygojeniu nie ma nic wspólnego z efektem bezpośrednio po. Po odpadnięciu strupków zobaczymy docelowy odcień, który będzie delikatniejszy i naturalny.
 • Czy makijaż permanentny może się przebarwić, co wtedy?
  Makijaż permanentny może przebarwić się po czasie, ale będzie to proces trwający miesiące, a nie dni, więc zdążymy w porę zareagować. Jeśli makijaż zacznie zmieniać kolor na niepożądany, powinno zgłosić się do linergistki w celu odświeżenia brwi lub neutralizacji odcienia za pomocą lasera lub modyfikatora.
 • Czy jak zrobię mp raz, to będę musiała robić go już zawsze?
  Nie będziesz musiała, ale nie będziesz umiała przestać. Jeśli resztki starego makijażu zostaną i będą przeszkadzać, można rozjaśnić je za pomocą lasera lub removera.
 • Czy spuchną mi oczy/usta?
  Często tak. W przypadku makijażu ust najczęściej opuchlizna ustępuje do 3 godzin, a w wyjątkowych przypadkach może utrzymywać się do 24 godzin. W przypadku makijażu oczu najczęściej jest nieznacząca i utrzymuje się do 24 godzin.
 • Czy to boli?
  Odczucia są porównywalne do wyrywania włosków pęsetą – wszystkie klientki mówią, że spodziewały się czegoś gorszego. Podczas zabiegu stosujemy preparaty relaksujące skórę, które poprawiają komfort klienta.
 • Czy trzeba bać się laserowego usuwania makijażu permanentnego?
  Absolutnie nie. Zabieg usunięcia makijażu permanentnego trwa kilka minut, odbywa się bez przerwania ciągłości skóry, a odczuwalny ból jest zwykle niewielki. Sesje lasera wykonujemy w odstępach 6-tygodniowych. Konieczna do wykonania ilość sesji jest kwestią indywidualną. W wielu przypadkach już jeden zabieg daje satysfakcjonujący rezultat i możliwość wykonania nowej pigmentacji. Po całkowitym zakończeniu wszystkich sesji usuwania laserowego powinniśmy odczekać minimum 6 tygodni do wykonania nowego makijażu permanentnego tej samej okolicy.
 • Do czego służy usuwanie removerem?
  Laser nie jest skuteczny w usuwaniu niektórych kolorów lub pozostałości makijaży. W takim przypadku konieczne jest włączenie do procesu usuwania preparatu Remover PML. Zabieg wykonuje się w podobny sposób jak makijaż permanentny, ale wprowadza się pod skórę preparat rozjaśniający pigment. Odstępy między zabiegami to 8 tygodni, a konieczny odstęp do wykonania nowego makijaż to minimum 3 miesiące.
 • Czy mogę umówić się do Was na zabieg, posiadając makijaż wykonany wcześniej w innym salonie?
  Każdy przypadek jest indywidualny, ale często nie możemy podjąć się poprawy starego makijażu permanentnego bez wcześniejszego jego usunięcia. W celu skonsultowania swojego przypadku prosimy o przysłanie wyraźnych zdjęć w świetle dziennym lub umówienie się na konsultacje.
 • Jaki jest koszt wykonania zabiegu? Czy dopigmentowanie/korekta jest płatne?
  Kompletny cennik znajduje się pod adresem: https://aurapoznan.pl/cennik/
 • Gdzie znajdę wykaz przeciwwskazań do zabiegu?
  stosowanie odżywek do brwi w przypadku pigmentacji brwi oraz stosowanie odżywek do rzęs w przypadku pigmentacji powiek (odstawić minimum miesiąc przed zabiegiem) zmiany chorobowe w miejscu zabiegu cukrzyca (nieustabilizowana) nadciśnienie (nieustabilizowane) choroby serca choroby wątroby reumatoidalne zapalenie stawów zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby krwi ciąża i okres karmienia piersią choroby nowotworowe w fazie leczenia przewlekłe choroby skóry epilepsja choroby zakaźne opryszczka (w aktywnej fazie i niezagojona) patologie neurologiczne upośledzenia pracy układu chłonnego, żylnego ostre infekcje, anemia, osłabienie organizmu choroby układu odpornościowego skłonność do bliznowców, keloidów leki: antybiotyki, sterydy, niesteroidowe leki przeciwzapalne, pochodne witaminy A, uspokajające, nasenne, przeciwbólowe, przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne, antydepresyjne, grzybobójcze, antybiotyki – poinformuj o każdym z nich
 • Co to jest dopigmentowanie/korekta i czy jest obowiązkowe?
  Nie jest obowiązkowe, ale w razie wątpliwości należy zgłosić się do linergistki, która wykonywała zabieg. Specjalistka doradzi czy warto lub trzeba wykonać drugi zabieg (linergista może także odmówić zabiegu, jeśli życzenie klienta będzie niezgodne ze sztuką). NA dopigmentowaniu linergista może zweryfikować czy pigment przyjął się poprawnie w skórze oraz uzupełnić ewentualne ubytki lub wzmocnić efekt.
 • Mam wątpliwości co do zabiegu / efektów zabiegu - czy mogę umówić się na konsultację?
  Tak, jak najbardziej zapraszamy na konsultację. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.
 • Jak przebiega zabieg wykonania makijażu permanentnego?
  Po wypełnieniu ankiety zdrowotnej linergista omawia z Tobą oczekiwany efekt, po czym wykonuje rysunek wstępny. Następnie dobiera odpowiedni pigment i przystępuje do zabiegu. Podczas zabiegu wprowadza barwnik na odpowiednią głębokość do skóry właściwej za pomocą urządzenia do makijażu permanentnego. Po zabiegu otrzymasz szczegółowe pisemne instrukcje pielęgnacji domowej.
 • Ile to będzie trwało?
  Najczęściej zabieg makijażu permanentnego trwa około dwóch godzin.
 • Czy zabieg jest sterylny?
  Tak, higiena jest dla nas na pierwszym miejscu. Zabieg jest wykonywany sterylną igłą, wszystkie akcesoria są jednorazowe lub zabezpieczone folią ochronną, a pigment używany do zabiegu posiada kartę charakterystyki i jest dozwolony do użytku w Unii Europejskiej.
 • Czy na drugi dzień mogę iść do pracy? Kiedy i czy będę mieć strupki?
  Zdecydowanie tak. Pigmentowana okolica będzie bardziej wyrysowana, ale świeży makijaż permanentny nie wyklucza z życia codziennego. Można wykonać makijaż dzienny na reszcie twarzy (z uwagą, aby nie nałożyć go w okolicy świeżego makijażu permanentnego, dlatego po makijażu permanentnym powiek nie wolno malować rzęs). Strupki, które powstają podczas gojenia, najczęściej nie są zbyt widoczne dla otoczenia. Nie można domalowywać pomiędzy nimi, ponieważ grozi to infekcją oraz uszkodzeniem makijażu permanentnego, który będzie w fazie stabilizacji. Strupki powstają po kilku dniach (kwestia indywidualna i osobnicza). Możemy delikatnie przyspieszyć proces wyłuszczania smarując okolice kremem dedykowanym przez linergistę: brwi na 2 lub 3 dobę, usta na 1 lub 2 dobę, powieki goimy na sucho.
 • W jakim czasie po wykonaniu mp można iść na siłownie/basen/saunę?
  Na basen oraz saunę najszybciej 48 godzin od odpadnięcia ostatniego strupka. Siłownia minimum 48 godzin po zabiegu, ale przez cały okres gojenia tylko lekkie treningi – unikamy pocenia się.
 • Kiedy będę mogła się pomalować?
  Cerę można malować przez cały okres gojenia z uwagą, aby nie zabrudzić świeżego makijażu permanentnego. Jeśli nie wykonywałaś makijażu permanentnego powiek, możesz wykonać również makijaż oczu. WAŻNE! W przypadku makijażu powiek do odpadnięcia strupków nie wolno stosować tuszu do rzęs.
 • Jak będę musiała dbać o pigmentowaną okolicę?
  Najważniejsze jest ściąganie osocza przez pierwsze godziny po zabiegu – jeśli ono zaschnie, stworzy nieestetyczny strupek. W kolejnych godzinach i dniach dbamy o szczególną higienę, nie nakładamy makijażu na okolicę objętą zabiegiem, nie drapiemy, unikamy mechanicznego odrywania strupków. Możemy delikatnie przyspieszyć proces wyłuszczania smarując okolice kremem dedykowanym przez linergistę: brwi w 2 lub 3 dobie, usta w 1 lub 2 dobie, powieki goimy na sucho w przypadku kreski zagęszczającej linię rzęs, a w przypadku kreski dekoracyjnej linergista może zalecić smarowanie.
 • Jak mam się przygotować do zabiegu?
  Trzeba zadbać o nawilżenie tej okolicy zwłaszcza w przypadku pigmentacji ust. Dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać oraz 4 tygodnie przed zabiegiem nie można stosować zabiegów złuszczających naskórek tj. lasery, kwasy wykonywane u kosmetyczki, mikrodermabrazja, etc., ale zalecamy wykonać bardzo delikatny peeling domowy kilka dni wcześniej.
 • Czy makijaż permanentny z czasem znika zupełnie?
  Im delikatniejszy, tym większa szansa, że zniknie do zera. Makijaże poprawiane wielokrotnie raczej zostawiają po sobie ślad nawet po latach lub utrzymują się dożywotnio.
 • Od czego zależy trwałość makijażu? Co jaki czas powinnam odświeżać makijaż permanentny? Czy mogę przychodzić częściej, aby lepiej się trzymało?
  Brwi Pigmenty A – delikatniejsze pigmenty, które wyłuszczają się po wygojeniu o około 30%. Należy je odświeżyć po 12-18 miesiącach od zabiegu. Schodzą ze skóry, zanikając ze zera lub najczęściej w przypadku jasnych odcieni zostawiają ciepłą poświatę. Odświeżając je w odpowiednim terminie, możemy modyfikować kolor; odpowiednio ocieplając chłodne odcienie lub neutralizując (ochładzając) odcienie ciepłe – bez użycia lasera. Jeśli przez długi czas nie odświeżymy makijażu, mogą się przebarwić na łososiowy odcień, ale w takim przypadku należy się do nas zgłosić, zanim kolor zrobi się brzydki, a my za pomocą lasera wykonamy darmową neutralizację koloru i zmienią się one na szaro-brązowe, dzięki czemu znów kolor będzie wyglądał poprawnie. Pigmenty odwracalne — dobrze reagują przy próbie usunięcia pigmentu laserem „do czysta”. Pigmenty B – mocniejsze pigmenty, które wyłuszczają się po wygojeniu o około 15%. Należy je odświeżyć po 18-24 miesiącach od zabiegu. Najczęściej nie schodzą samodzielnie ze skóry. Jeśli przez długi czas nie odświeżymy makijażu, będą robiły się coraz bardziej szare. Pigmenty nieodwracalne — gorzej reagują na próbę usunięcia laserem, dlatego trzeba łączyć zabiegi usuwania laserowego z removerem. Usta Makijaż permanentny ust odświeżamy średnio co 2-5 lat. Powieki Makijaż powiek utrzymuje się często dożywotnio, odświeżenia powinny być wykonywane jak najrzadziej.
 • Czy będę musiała później depilować brwi?
  Oczywiście. Wszystkie włoski, które będą wychodziły poza nadany kształt, trzeba będzie depilować, aby zachować estetyczny wygląd. Sugerujemy raz na 3-4 tygodnie wykonać depilacje woskiem, dzięki czemu najdłużej będziemy cieszyć się nieodrastającymi włoskami. Można też raz w tygodniu wykonać depilacje pęsetą lub trymerem do brwi.
 • Czy będę musiała robić hennę?
  W zależności od tego, jaki jest naturalny kolor włosa. Jeśli włoski są bardzo jasne lub siwe polecamy wykonywanie delikatnej henny, aby zachować estetyczny wygląd. W innym przypadku, jeśli klientka nie chce wykonywać przyciemniania włosków, możemy zastosować tylko najjaśniejszy odcień pigmentu, aby nie było różnicy z naturalnymi brwiami.
 • Czy makijażem permanentnym możemy powiększyć usta?
  Niestety nie, ponieważ makijaż permanentny możemy wykonać tylko w obszarze czerwieni wargowej. Klientki widzą optyczne powiększenie dzięki ujednoliceniu koloru i poprawieniu konturów ust, ale do nadawania objętości służy powiększanie ust kwasem hialuronowym. Często klientki decydują się na modelowanie ust, kiedy zobaczą, jak wyglądają w delikatnej opuchliźnie, która występuje po makijażu permanentnym.
 • Jak to wygląda w przypadku połączenia makijażu permanentnego i powiększania ust?
  W pierwszej kolejności zalecamy na początku wykonać makijaż permanentny, ponieważ jego efekt utrzymuję się dłużej. W poszczególnych przypadkach, kiedy klient ma bardzo wąskie usta lub dużą asymetrię, na początku zalecimy modelowanie ust kwasem. Niezależnie, od czego zaczniesz — zarówno od makijażu permanentnego do powiększania, jak i odwrotnie musisz zachować minimum 4-tygodniowy odstęp czasu.

Recenzje

"Bardzo polecam Klaudię jako trenera to moja ogromna mentorka, cały czas mogę na nią liczyć i na jej kontakt również po szkoleniu. Chętnie udziela pomocy i doradza. Jest moim opiekunem w dziedzinie PMU u Klaudii odbyłam już 3 szkolenia, ponieważ są one na najwyższym poziomie. Klaudia czuwa przy swoich kursantkach i oddaje im całą swoją wiedzę oraz serce. Jestem bardzo szczęśliwa, że moje pierwsze szkolenie odbyłam u Klaudii, bo od samego początku wpoiła we mnie czystość i ogromną ostrożność o higienę pracy. Zdolna, piękna, inspirująca i pomocna. Zawodowo i osobiście uwielbiam."

Zuzanna Kulczewska-Jaś
ig: zuzannakulczewskajas.pmu

bottom of page